Mateřská škola Pohádka
Mateřská škola Pohádka

MŠ Slovany  Plán akcí
  Třídy
  O naší MŠ
  Na co se těšíme
  Poděkování
  Vzkazníček
Mateřská škola Pohádka
MŠ Pohádka Slovany

Mateřská škola Pohádka na Slovanech je situována do relativně klidného prostředí na okraji města, mimo rušné komunikace. Těší nás, že je stále mnoho rodičů, kteří si naši MŠ vybrali bez ohledu na vzdálenost od svého bydliště a dojíždí k nám i ze vzdálenějších částí Mělníka, čehož si velmi ceníme.

MŠ tvoří dva vzájemně propojené pavilóny, celá budova je zateplená a má novou fasádu.

Hlavní část je dvoupatrová budova se čtyřmi světlými a prostornými třídami, které jsou příjemně a odlišně barevně laděny. Každá třída je rozdělena na dvě části, v menší jsou stolečky, větší část s kobercem slouží jako herna se spoustou pěkných estetických hraček.

Během let 2001 - 2003 jsme u všech tříd z bývalých (zbytečně velkých) šaten zřídili stabilní ložnice pro nejmladší děti, což se v denním provozu velmi osvědčilo. U všech tříd jsou zrekonstruovaná WC a umývárny, šatna dětí, metodický kabinet a přípravna jídla. Postupnou obměnou prošlo také vnitřní vybavení všech tříd (nábytek, dětské postýlky, obložení stěn, lino a koberce). Ve věkově smíšených odděleních s pohádkovými názvy - čertíci, dráčci, skřítci a vodníčci se dětem věnují příjemné paní učitelky.

Součástí školy je také hospodářský pavilon se školní kuchyní, dále se zde nachází kanceláře ředitelky školy a vedoucí jídelny, šatna uklízeček, sklad potravin, nádobí, prádla, hraček, dílna a nově zrekonstruovaná prádelna. Pedagogický personál má k dispozici moderní prostornou sborovnu, provozní pracovníci mohou pro jídlo a odpočinek využívat nově zrekonstruovanou denní místnost. V tomto pavilonu je také logopedická herna pro individuální logopedický nácvik s dětmi a jejich rodiči.

Součástí školy je také hospodářský pavilon se školní kuchyní, dále se zde nachází kanceláře ředitelky školy a vedoucí jídelny, šatna uklízeček, sklad potravin, nádobí, prádla, hraček, dílna a denní místnost pro personál MŠ, která je zároveň využívána také jako místnost návštěvní. V tomto pavilonu je také logopedická herna pro individuální logopedický nácvik s dětmi a jejich rodiči.

K mateřské škole patří také prostorná a členitá zahrada s různými typy terénu, osázená rozmanitými dřevinami. Každodenní pobyt dětí na zahradě vybavené dvěma malými brouzdališti, pískovišti, zahradními domky, stolky, lavičkami, skluzavkou zasazenou v terénu, dřevěnými stabilními hračkami (sportovní sestava se skluzavkou a prolézačkami, váhové houpačky, péráci), prvky z akátového dřeva (balanční žebřík, "provazochodec", chůdy - "divoké kořeny", balanční lávka "vlnobytí"), hračkami na písek, koloběžkami, odrážedly, stavebnicemi a sportovními potřebami, umožňuje dětem účastnit se pestrých činností.

Při pobytu v zadní části školní zahrady mohou děti využívat také malé dopravní a sportovní hřiště. Stín dětem poskytuje v letních měsících vzrostlá zeleň nebo skládací zahradní pavilony. V zimních měsících využíváme kopcovitý terén k bobování a dovádění na sněhu!